Relacja na żywo ze startu Galileo 9 i 10 – piątek dniem telewizji kosmicznej :)

dnia 10/09/2015

jkj

Jakby Wam było mało oglądania relacji z odcumowania i lądowania trzech członków załogi ISS, to mam na to radę. 🙂

Wystarczy o godzinie 03:48 nad ranem kliknąć w link poniżej i przenieść się do Gujany Francuskiej, skąd 20 minut później, dokładnie o 04:08 naszego czasu oba satelity wystartują na szczycie rakiety Sojuz.

http://livestream.com/accounts/362/events/4330634/player?width=640&height=360&autoPlay=true&mute=false

Pierwsze trzy człony rakiety Sojuz wyniosą satelity Galileo oraz górny człon Fregat na niską orbitę okołoziemską. Następnie Fregat, który jest jednocześnie statkiem kosmicznym i członem rakiety, przejmie zadanie wyniesienia satelitów wyżej za pomocą dwukrotnego swoich własnych silników.

Satelity zostaną uwolnione w przeciwnych kierunkach po osiągnięciu wysokości 22 522 kilometrów w 3 godziny 47 minut i 57 sekund po starcie.

Planowana relacja będzie obejmowała start oraz wejście na orbitę w dwóch częściach. Pierwsza część relacji rozpocznie się o 3:48 i potrwa do 4:40, a druga część rozpocznie się o 7:43 i zakończy o 8:50.

Zapraszam do oglądania!

I to jest prawdziwe piątkowe imprezowanie w stylu astronomicznym 🙂

Tagi: , , , ,

Spóźniony student astronomii, członek Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych, zapalony popularyzator astronomii w mowie (Planetarium - Laboratorium Wyobraźni PPNT) i piśmie (pulskosmosu.pl, Młody Technik, Urania, AntyWeb, natemat.pl), miłośnik motoryzacji, Skandynawii i psów Północy.