Spotkanie z autorami książki “Cena nieważkości” już wkrótce!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki “Cena nieważkości. Kulisy lotu Polaka w kosmos” Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego, które odbędzie się w siedzibie wydawnictwa Agora, przy ul. Czerskiej 8/10 (wejście od ulicy Czerniakowskiej), 13 września (czwartek) o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Równo 40 lat temu generał Mirosław Hermaszewski odbył lot w kosmos i do dzisiaj pozostaje jedynym Polakiem, który tego dokonał. 8 dni w kosmosie, o których usłyszał świat, 126 okrążeń Ziemi i kilka rekordów Polski (wysokość, prędkość oraz czas trwania lotu) sprawiło, że Hermaszewski stał się legendą. Ikoną sukcesu Polski i panaceum na szarą rzeczywistość, zaprzątającą umysły Polaków. Kulisy jego lotu, przygotowań, życia w gwiezdnym miasteczku, a także wyścigu kosmicznego pomiędzy ZSRR i USA brawurowo opisali autorzy książki – Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski.

Gośćmi spotkania będą bohaterowie książki: generał Tadeusz Kuziora, jeden z kandydatów do lotu w kosmos, profesor Krzysztof Klukowski – lekarz, który opiekował się kandydatami na kosmonautów oraz profesor Jan Terelak – psycholog, który stworzył profile psychologiczne kandydatów. To wyjątkowa okazja do spotkania ich wszystkich w jednym miejscu. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz portalu onet.pl Bartosz Węglarczyk.

Radziecki program kosmiczny Interkosmos, żelazna kurtyna, generał Hermaszewski, szaleńczy wyścig mocarstw, zwroty akcji. Rewelacyjna, wciągająca opowieść o drodze pierwszego polskiego kosmonauty, fantastycznie osadzona przez Autorów w kontekście lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku w Polsce i ZSRR. To gotowy materiał na film akcji. Przed rozpoczęciem lektury, pożegnajcie się z rodziną na kilka długich godzin, bo nie odłożycie książki do ostatniej strony,  Radek Kosarzycki, Puls Kosmosu.

 

Author: Redakcja