Share

RECENZJA: Orbital Mechanics and Astrodynamics – Gerald R. Hintz

9783319094434

Orbital Mechanics and Astrodynamics to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla studentów astronomii i kierunków związanych z eksploracją przestrzeni kosmicznej jak i dla inżynierów na co dzień zajmujących się planowaniem misji kosmicznych i manewrów w przestrzeni kosmicznej.

Obszernie ilustrowany podręcznik autorstwa Geralda R. Hintza szczegółowo zaznajamia czytelnika z fundamentalnymi i zaawansowanymi tematami z zakresu mechaniki orbitalnej i astrodynamiki, które pozwalają dokładnie zaznajomić się z dynamiką obiektów poruszających się w przestrzeni kosmicznej.

strona

Strona 248, Źródło: Springer

Rozwiązania przedstawione w tej liczącej prawie 400 stron pozycji wykorzystywane są przez inżynierów w trakcie projektowania misji kosmicznych, a następnie podczas prowadzenia nawigacji wysyłanych z Ziemi sond.  Dzięki temu, że w książce opisano tak podstawowe, obliczeniowe jak i komputerowe metody planowania trajektorii międzyplanetarnych jak i orbitalnych otrzymujemy szeroki wgląd w techniki i narzędzia astronautyczne wykorzystywane na co dzień w sektorze kosmicznym. Oprócz praktycznych zastosowań i technik wykorzystywanych w przemyśle pierwsze rozdziały książki opisują wszystkie fundamentalne zasady fizyczne, które stanowią podstawę do rozwoju astrodynamiki i jej zastosowań.

Każdy rozdział książki kończy się serią pytań i zadań, które w szczególności studentom pozwalają na sprawdzenie przyswojonej wiedzy.


Tytuł: Orbital Mechanics and Astrodynamics. Techniques and Tools for Space Missions

Autor: Gerald R. Hintz

Stron: 386 (w tym 206 ilustracji)

Wydawnictwo: Springer

ISBN: 978-3-319-09443-4

Cena: 80,24 EUR / 100 CHF

Link: http://www.springer.com/gp/book/9783319094434

 

Popularyzator astronomii. Kulturalny cham. Od 2023 r. redaktor naczelny portalu Focus.pl Od 2015 r. prowadzi własny portal Puls Kosmosu. Od 2020 do 2023 r. pisał o kosmosie także na łamach Spider's Web.

You may also like...