Lądownik oddzielił się od orbitera Chandrayaan-2

Indyjska agencja kosmiczna poinformowała, że moduł lądownika bezzałogowej sondy Chandrayaan-2 oddzielił się dzisiaj rano od orbitera, w przygotowaniu do planowanego na weekend lądowania na południowym biegunie Księżyca. Agencja ISRO (Indian Space Research Organization) informuje, że wszystkie systemy orbitera i lądownika działają prawidłowo. Dzisiejszy manewr pozwolił na odłączenie lądownika od górnej części orbitera, gdzie znajdował się

Indyjska sonda księżycowa wchodzi na orbitę Księżyca

Indyjska sonda kosmiczna Chandrayaan 2 weszła dzisiaj na orbitę Księżyca wykonując jeden z najtrudniejszych manewrów w trakcie swojej historycznej misji księżycowej. Po czterech tygodniach międzyplanetarnej podróży, sonda kosmiczna zakończyła manewr wejścia na orbitę księżycową (LOI, Lunar Orbit Insertion). Manewr wykonano zgodnie z planem o godzinie 0332 GMT – informuje Indian Space Research Organisation (ISRO) i