Słupszczanie zagłosowali za budową obserwatorium astronomicznego!

ss

W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że w Słupsku powstanie obserwatorium astronomiczne. Fenomenalna wiadomość dla wszystkich miłośników astronomii i badań kosmicznych pojawiła się na stronie http://slupsk.wybiera.pl. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego w kategorii “Zadania infrastrukturalne ogólnomiejskie.

Projekt stworzenia obserwatorium zebrał 758 głosów czym uzyskał trzecią lokatę wśród zaproponowanych projektów. Na realizację projektu zostanie przeznaczona kwota 260 000 PLN.

Gratuluję pomysłodawcom projektu! Cieszę się bardzo z tak dobrego wyniku – Słupsk to w przeszłości moje miasto wojewódzkie i zawsze dobrze usłyszeć, że na starych włościach dzieje się coś dobrego. A szczególnie jeżeli jeszcze w mojej dziedzinie. Z pewnością Puls Kosmosu odwiedzi obserwatorium jak tylko zostanie uruchomione,

Więcej informacji na portalu Urania.

Radek Kosarzycki

Popularyzator astronomii. Kulturalny cham. Od 2015 r. codziennie pisze i mówi o kosmosie na Pulsie Kosmosu. Od 2020 r. pisze o kosmosie także na najlepszym polskim portalu technologicznym Spider's Web.