Skip to content

PULS KOSMOSU

Kosarzycki o kosmosie

Menu
  • Układ Słoneczny
  • Astrofizyka
  • Kosmologia
  • Eksploracja kosmosu
  • Tech
  • Inne
Menu

Badania przestrzeni kosmicznej: tu wszystko się zaczyna

Posted on 17 sierpnia 2016 by Radek Kosarzycki

Jak to wszystko się zaczęło? Jakie były początki naszej planety? Aby zrozumieć nasze miejsce we Wszechświecie musimy badać przestrzeń kosmiczną.

Zobacz powyżej jak ESA za pomocą całej floty sond kosmicznych bada nasze Słońce, gwiazdy w naszej okolicy, jak stara się rozwikłać zagadkę ciemnej materii i ciemnej energii, jak eksploruje planety, księżyce i inne małe ciała Układu Słonecznego.

Źródło: ESA

Nawigacja wpisu

← Meteoryt z jeziora Tagish mógł pochodzić z Pasa Kuipera
GJ1132b: Na tej planecie może być tlen, ale nie życie →

NAJNOWSZE

  • 29 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki NASA nauczyła sondę MRO nowych sztuczek. Oto, co teraz widzi pod powierzchnią Marsa
  • 26 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki To wcale nie jest dziura w Saturnie. Jak ją teraz przegapisz, będzie trzeba czekać do 2040 roku
  • 26 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Alkohol w otoczeniu odległej gwiazdy. Może zdradzić sekret życia na Ziemi
  • 26 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Chiny wyślą drona na Marsa. To on znajdzie próbki, które trafią na Ziemię
  • 25 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Gigantyczne klify na Merkurym. To Słońce za nie odpowiada

PATRONITE

© 2025 PULS KOSMOSU | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme