Share

Nowy portal ESA o Księżycu

Eksploracja Księżyca wg ESA. Źródło: ESA

Eksploracja Księżyca wg ESA. Źródło: ESA

Wraz z rosnącym zainteresowaniem misjami do Księżyca, ESA uruchomiła specjalny portal pozwalający w interaktywny sposób lepiej poznać naszego satelitę.

Interaktywny Przewodnik po Księżycu można odwiedzić pod adresem http://lunarexploration.esa.int

Na serwisie internetowym można poznać historię księżyca, technologie związane z jego eksploracją, a także szczegóły dotyczące poszczególnych misji załogowych i bezzałogowych.

Nowy Dyrektor Generalny ESA, Jan Woerner, od 2015 roku głośno promuje koncepcję budowy międzynarodowej bazy na Księżycu o nieformalnej nazwie “Moon Village”. Taka “księżycowa wioska” realizowana powstałaby po zakończeniu programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), której pobyt na orbicie został przedłużony do minimum 2024 roku.

ESA również zaangażowana jest w rozwój amerykańskiego statku kosmicznego Orion. W Bremie powstaje moduł serwisowy statku. Konstrukcja Oparta na doświadczeniach rozwijanych dla pojazdów ATV, będzie odpowiadać za zasilanie oraz silniki nowego statku kosmicznego.

Źródło: Kosmonauta.net

Popularyzator astronomii. Kulturalny cham. Od 2015 r. codziennie pisze i mówi o kosmosie na Pulsie Kosmosu. Od 2020 r. pisze o kosmosie także na najlepszym polskim portalu technologicznym Spider's Web.

You may also like...