logo-forum

Już 9 marca w Warszawie odbędzie się Forum Sektora Kosmicznego. W tym artykule prezentujemy szczegóły tej konferencji.

Forum Sektora Kosmicznego jest współorganizowane przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK) oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Celem tego wydarzenia jest popularyzacja potencjału polskiego przemysłu kosmicznego, a także wskazania kierunków jego rozwoju na najbliższe lata. Poza konferencją zorganizowana zostanie wystawa polskich osiągnięć w tym obszarze, w ramach której przedstawiciele przedsiębiorstw oraz instytutów naukowo-badawczych zaprezentują najciekawsze projekty, produkty oraz usługi, powstałe dzięki realizacji kontraktów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Ta konferencja odbędzie się w Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik. Rozpoczęcie Forum jest planowane na godzinę 9 rano a zakończenie na 18 wieczorem. W tym czasie są planowane wystąpienia przedstawicieli rządowych i Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) oraz dwa panele dyskusyjne:
1.Prowadzony w języku angielskim pt. “Effective International Space Cooperation”,
2.Prowadzony w języku polskim pt. “Bilans Polskich Osiągnięć w Sektorze Kosmicznym w Ostatnich 3 Latach”.

Jednym z moderatorów panelu w języku angielskim jest dr Krzysztof Kanawka, prezes Blue Dot Solutions oraz przedstawiciel Kosmonauta.net.

Oprócz wyżej wymienionych wystąpień i paneli dyskusyjnych na Forum Sektora Kosmicznego odbędzie się wystawa polskich podmiotów związanych z sektorem kosmicznym. W tej chwili jest już około 30 stanowisk różnych firm, projektów i instytutów naukowych. Zapraszamy na nasze stanowisko, na którym będzie można dowiedzieć się o naszych projektach i inicjatywach.

W najbliższych dniach opublikujemy więcej szczegółów na temat Forum Sektora Kosmicznego. Już teraz uruchamiamy dwa hasztagi, które będą związane z tą konferencją: #fsk2016 dla informacji w języku polskim i #fsk2016en w języku angielskim. Oba hasztagi będą moderowane wspólnie przez zespoły portali Kosmonauta.net oraz Puls Kosmosu, które będą obecne na konferencji. Wstępne informacje są już teraz dostępne na Twitterze pod tymi hasztagami.