Indie planują nową misję księżycową

Indie planują na 2020 rok kolejną próbę wysłania bezzałogowej misji na powierzchnię Księżyca. Poprzednia próba zakończyła się niepowodzeniem w ubiegłym roku. Praca nad sondą i łazikiem Chandrayaan-3 idzie gładko – poinformował przedstawicieli mediów K. Sivan, dyrektor Indian Space Research Organisation. „Obecnie planujemy start pod koniec tego roku, aczkolwiek dopuszczamy możliwość przesunięcia na początek przyszłego roku”

Lądownik oddzielił się od orbitera Chandrayaan-2

Indyjska agencja kosmiczna poinformowała, że moduł lądownika bezzałogowej sondy Chandrayaan-2 oddzielił się dzisiaj rano od orbitera, w przygotowaniu do planowanego na weekend lądowania na południowym biegunie Księżyca. Agencja ISRO (Indian Space Research Organization) informuje, że wszystkie systemy orbitera i lądownika działają prawidłowo. Dzisiejszy manewr pozwolił na odłączenie lądownika od górnej części orbitera, gdzie znajdował się

Indie będą miały własny teleskop kosmiczny do obserwacji czarnych dziur

Naukowcy z University of Leicester są zaangażowani w budowę pierwszego, indyjskiego satelity przeznaczonego do obserwacji astronomicznych, który zostanie wystrzelony z centrum kosmicznego Satish Dhawan Space Centre w Sriharikota w południowo-wschodnich Indiach w poniedziałek, 28 września.