Skip to content

PULS KOSMOSU

Kosarzycki o kosmosie

Menu
  • Układ Słoneczny
  • Astrofizyka
  • Kosmologia
  • Eksploracja kosmosu
  • Tech
  • Inne
Menu

Zobacz co widział pierwszy łazik marsjański w 1997 roku (VR360)

Posted on 27 lutego 2016 by Radek Kosarzycki

Naukowcy  z Jet Propulsion Laboratory umieścili właśnie na portalu YouTube animację, która umożliwia przyjrzenie się temu co zobaczył pierwszy łazik marsjański Sojourner w ramach misji Mars Pathfinder po wylądowaniu na powierzchni Marsa w 1997 roku.

Obejmująca 360 stopni panorama została złożona ze zdjęć wykonanych w 1997 roku, posklejanych tak, aby można było rozejrzeć się wokół miejsca lądowania.

W ramach misji Pathfinder 4 lipca 1997 roku na powierzchni Czerwonej Planety wylądował pierwszy łazik marsjański Sojourner. Badacze mieli nadzieję, że łazik przetrwa na powierzchni Marsa przez tydzień, jednak mały robot transmitował dane i zdjęcia na Ziemię przez całe 83 dni.

Źródło: NASA / techinsider.io

Nawigacja wpisu

← Jedna masywna gwiazda, dwie czarne dziury, fale grawitacyjne i promieniowanie gamma
IBEX obserwuje międzygwiezdne pole magnetyczne →

NAJNOWSZE

  • 29 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki NASA nauczyła sondę MRO nowych sztuczek. Oto, co teraz widzi pod powierzchnią Marsa
  • 26 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki To wcale nie jest dziura w Saturnie. Jak ją teraz przegapisz, będzie trzeba czekać do 2040 roku
  • 26 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Alkohol w otoczeniu odległej gwiazdy. Może zdradzić sekret życia na Ziemi
  • 26 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Chiny wyślą drona na Marsa. To on znajdzie próbki, które trafią na Ziemię
  • 25 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Gigantyczne klify na Merkurym. To Słońce za nie odpowiada

PATRONITE

© 2025 PULS KOSMOSU | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme