Skip to content

PULS KOSMOSU

Kosarzycki o kosmosie

Menu
  • Układ Słoneczny
  • Astrofizyka
  • Kosmologia
  • Eksploracja kosmosu
  • Tech
  • Inne
Menu

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrążyła Ziemię już 100 000 razy

Posted on 16 maja 2016 by Radek Kosarzycki

International_Space_Station_after_undocking_of_STS-132

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) już sto tysięcy razy okrążyła Ziemię i wciąż ma się całkiem dobrze.

Stacja Kosmiczna osiągnęła tą okrągłą liczbę po 17.5 latach na orbicie. NASA przypomina, że 100 000 orbit to 2 600 000 000 kilometrów.  Taka odległość można porównać do 10 podróży na Marsa w tą i z powrotem lub jednego wypadu na Neptuna.

Od 2000 roku na pokładzie ISS stale znajdują się astronauci. Budowa stacji rozpoczęła się dwa lata wcześniej. Od 2000 roku na stacji przebywało dłużej lub krócej ponad 220 osób.

Aktualnie na pokładzie stacji znajduje się dwóch Amerykanów, trzech Rosjan i jeden Anglik. Kilka dni temu także oni osiągnęli okrągłą liczbę wykonując trójmilionowe zdjęcie z pokładu stacji.

Źródło: NASA

Nawigacja wpisu

← Interakcje pól magnetycznych i grawitacji w Mgławicy Orion a powstawanie gwiazd
Poszukiwanie życia na planetach krążących wokół starych czerwonych gwiazd →

NAJNOWSZE

  • 12 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Cassini odkryła zagadkę Tytana. Co stabilizuje jego chybotliwą atmosferę?
  • 12 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Południowy biegun Słońca po raz pierwszy na zdjęciu. Zaczyna się nowa era badań naszej gwiazdy
  • 12 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Kosmiczny rozwój kontra atmosfera. Czy czeka nas nowy kryzys ozonowy?
  • 11 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki A gdyby tak mapowaniem Księżyca zajęły się drony? Jest taki pomysł
  • 11 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Kosmiczny świt z Ziemi. Teleskopy w Chile sięgnęły początków wszechświata

NEWSLETTER

PODCAST

PATRONITE

© 2025 PULS KOSMOSU | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme