Odysseus zmierzający do Księżyca przesyła zdjęcia z przestrzeni kosmicznej

W ubiegłym tygodniu z powierzchni Ziemi wystartowała już druga misja księżycowa realizowana w ramach programu komercyjnych transporterów Ziemia-Księżyc w tym roku. Pierwsza misja realizowana przez Astrobotic zakończyła się usterką, która sprawiła, że statek, zamiast wylądować miękko na Księżycu, spłonął w atmosferze Ziemi. Teraz swoją szansę ma lądownik przygotowany przez firm Intuitive Machines.