Rocket Lab wkrótce znów będzie łapał helikopterem spadające rakiety

W maju 2022 r. amerykańska firma Rocket Lab podjęła próbę odzyskania pierwszego stopnia rakiety, który po wykonaniu swojej misji opadał ku powierzchni ziemi na spadochronie. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy test pod wieloma względami był sukcesem. Pod koniec 2022 r. firma planuje ponowną próbę przechwycenia za pomocą helikoptera pierwszego stopnia rakiety Electron. Takie informacje

Oglądaj już od 11:40. Rocket Lab spróbuje dzisiaj odzyskać pierwszy stopień Electrona

Już dzisiaj o godzinie 12:08 z Kompleksu Startowego 1A na Półwyspie Mahia w Nowej Zelandii wystartuje rakieta Electron, która wyniesie na orbitę dwa satelity do obserwacji Ziemi. Po starcie, firma Rocket Lab spróbuje odzyskać pierwszy człon swojej rakiety. Relacja ze startu w linku powyżej rozpocznie się o godzinie 11:40. Jak będzie wyglądał lot? Tuż po

SW: Rośnie konkurencja dla SpaceX. Rocket Lab testuje rakiety wielokrotnego użytku

Rocket Lab to firma, która wynosi w przestrzeń kosmiczną ładunki za pomocą rakiet Electron. Teraz jednak Electron po raz pierwszy przetestował przechwytywanie pierwszego członu rakiety wracającego po starcie w ziemską atmosferę. Test przebiegł pozytywnie. Zdecydowanie należy tu zaznaczyć, że od pierwszego testu do opracowania i certyfikacji rakiety wielokrotnego użytku jeszcze bardzo daleko, ale z pewnością