unnamed

Jutro, 14 kwietnia, Tim Peake, astronauta ESA połączy się na żywo z nauczycielami z Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski. Relacja na żywo będzie dostępna na stronie ESA, a także u nas – poniżej.

Relacja rozpocznie się o godzinie 14:00 polskiego czasu. Sama rozmowa powinna rozpocząć się ok. 14:40 i będzie trwała około 20 minut. Nie przegap tego!

Tim Peake, który aktualnie pracuje na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie odpowiadał na pytania dotyczące ogólnie tematyki #STEM oraz kariery w przemyśle kosmicznym.

Nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również naukowcy i inżynierowie zajmujący się tematyką kosmiczną organizują spotkania w Yorku, Warszawie i Oslo – na których będą oglądać Tima, z którym będą mogli chwilę porozmawiać. Wydarzenie zorganizowane zostało przez ESERO UK, ESERO Poland oraz Nordic ESERO (to ostatnie obejmuje Norwegię, Danię, Szwecję i Finlandię).

ESERO Ireland także zorganizowało z tej okazji spotkanie dla nauczycieli w Dublinie i będzie w nim uczestniczyło zdalnie.

Rozmowa z astronautą znajdującym się na pokładzie ISS stanowi element programu działań edukacyjnych realizowanych przez ESA w ramach projektu ESERO. Aktualnie w całej Europie działa 10 oddziałów ESERO, do których należy łącznie 13 krajów członkowskich ESA.

Źródło: ESA