Skip to content

PULS KOSMOSU

Kosarzycki o kosmosie

Menu
  • Układ Słoneczny
  • Astrofizyka
  • Kosmologia
  • Eksploracja kosmosu
  • Tech
  • Inne
Menu

SW: Maksimum roju eta Akwarydów już dzisiaj

Posted on 5 maja 2020 by Radek Kosarzycki

Już dzisiaj w nocy będziemy mieli okazję obserwować maksimum roju eta Akwarydów. Już od godziny drugiej w nocy będziemy mogli spoglądać w kierunku wschodniego horyzontu, gdzieś tuż przed trzecią powinien wyłonić się radiant całego roju.

Niestety warunki pogodowe do obserwacji w tym roku nie są sprzyjające. Księżyc przeszkadza, chmur w dużej części kraju może być sporo, a już po 4 rano zacznie robić się jasno.

No ale dla chętnego nic trudnego. Czy jakoś tak.

Więcej informacji na portalu Spider’s Web.

Kliknij tutaj

Nawigacja wpisu

← Naukowcy opublikowali podrasowane zdjęcia powierzchni Europy
SW: Arabska sonda marsjańska Hope oczekuje na start →

NAJNOWSZE

  • 29 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki NASA nauczyła sondę MRO nowych sztuczek. Oto, co teraz widzi pod powierzchnią Marsa
  • 26 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki To wcale nie jest dziura w Saturnie. Jak ją teraz przegapisz, będzie trzeba czekać do 2040 roku
  • 26 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Alkohol w otoczeniu odległej gwiazdy. Może zdradzić sekret życia na Ziemi
  • 26 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Chiny wyślą drona na Marsa. To on znajdzie próbki, które trafią na Ziemię
  • 25 czerwca 2025 by Radek Kosarzycki Gigantyczne klify na Merkurym. To Słońce za nie odpowiada

PATRONITE

© 2025 PULS KOSMOSU | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme