Program Orion przeszedł kluczowy przegląd przed misją Artemis I

Program Orion zakończył właśnie przegląd System Acceptance Review and Design Certification Review, który był niezbędnym elementem certyfikacji statku do misji Artemis I, w ramach której poleci on z Ziemi w okolice Księżyca, a następnie powróci i wyląduje na Ziemi.

W ramach przeglądu sprawdzono każdy system statku, wszystkie dane testowe, raporty inspecji oraz analizy potwierdzające dane weryfikacyjne.

Zakończony przegląd oznacza zielone światło dla całego statku i ostatni etap formalny przed integracją statku na szczycie rakiety Space Launch System (SLS).


Codziennie rano zapraszam na podcast “Dzień Dobry Kosmos”

https://dziendobrykosmos.podigee.io/


Oprócz samego projektu statku, w ramach przeglądu certyfikacji poddano wszystkie analizy bezpieczeństwa, jakość produkcji oraz systemy zarządzania konfiguracją.

Orion, rakieta SLS oraz Exploration Ground Systems stanowią podstawowe elementy programu Artemis, który rozpocznie się w przyszłym roku wraz ze startem misji Artemis I. Będzie to pierwszy lot SLS i Oriona. W ramach misji Artemis II, na pokładzie Oriona astronauci polecą dalej niż kiedykolwiek w historii.

Popularyzator astronomii. Kulturalny cham. Od 2023 r. redaktor naczelny portalu Focus.pl Od 2015 r. prowadzi własny portal Puls Kosmosu. Od 2020 do 2023 r. pisał o kosmosie także na łamach Spider's Web.

You may also like...