Japonia odpuszcza próby uratowania satelity Hitomi
Japonia porzuciła prób uratowania wartego ćwierć miliarda dolarów satelity wysłanego w przestrzeń kosmiczną w celu badania czarnych dziur – poinformowali dzisiaj naukowcy po miesiącu wysiłków, których celem miało być przywrócenie jego funkcjonalności. Ultra-nowoczesny satelita Hitomi – czyli oko – został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną w lutym br. gdzie miał obserwować promieniowanie rentgenowskie czarnych dziur i gromad
