Nie wiem jak dla was, ale dla mnie bardzo szybko minęło te kilka dni od momentu kiedy statek Starliner zainstalowany na szczycie rakiety Atlas 5 wystartował w przestrzeń kosmiczną w swój drugi bezzałogowy lot testowy. Tymczasem już dzisiaj misja ta dobiegnie końca. Najwyraźniej to prawda, że z wiekiem czas szybciej mija.

Wyprodukowany przez Boeinga statek kosmiczny Starliner przycumowany jest od soboty do jednego z portów modułu Harmony przy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Po tym jak we wtorek 24 maja zamknięto włazy dzielące wnętrze statku od stacji kosmicznej, dzisiaj, w środę 25 maja Statek odłączy się od stacji i rozpocznie trwającą cztery godziny podróż na powierzchnię Ziemi.

Według harmonogramu statek odcumuje od stacji o godzinie 20:36 polskiego czasu. Relacja z tego wydarzenia rozpocznie się o godzinie 20:00 w oknie poniżej. Po odlocie od stacji kosmicznej i przejęciu kontroli nad statkiem przez centrum misji na Ziemi nastąpi trwająca kilka godzin przerwa w relacji.

Jednak już o godzinie 23:45 wrócimy do centrum kontroli misji OFT-2, aby pięć minut po północy obserwować włączenie silników umożliwiających zejście z orbity. Lądowanie statku planowane jest na godzinę 0:49 polskiego czasu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem Starliner wyląduje na poligonie w Nowym Meksyku, kończąc tym samym swój drugi bezzałogowy lot testowy.
Zakładając, że nie będzie żadnych problemów w tym ostatnim etapie misji, już latem możemy poznać datę pierwszego załogowego lotu testowego Starlinera.