ICEYE umieścił na orbicie cztery nowe satelity radarowe

ICEYE kontynuuje rozwój największej na świecie konstelacji satelitów radarowych (SAR) wykorzystywanych do obserwacji Ziemi. Rakieta Falcon 9 firmy SpaceX wystrzeliła właśnie na orbitę cztery kolejne satelity ICEYE.

Polsko-fińska firma ICEYE, światowy lider w dziedzinie monitoringu z wykorzystaniem technologii radarowej (SAR) poinformowała, że na orbicie okołoziemskiej znalazły się jej cztery nowe satelity. Zostały one umieszczone na orbicie przez rakietę Falcon 9 dostarczoną przez operatora EXOLAUNCH. Trzy satelity najnowszej generacji włączone zostaną do istniejącej już konstelacji satelitarnej ICEYE. Czwarty natomiast będzie pełnił funkcję demonstratora satelitów nowej generacji. Do tej pory ICEYE umieścił na orbicie 14 satelitów, zarówno komercyjnych jak i tych przeznaczonych dla klientów.

Wraz z wystrzeleniem nowych satelitów, ICEYE kontynuuje budowę największej na świecie konstelacji SAR przeznaczonej do stałego monitorowania Ziemi. Została ona zaprojektowana tak, aby wykonywane przez nią zobrazowania były niezawodne i trafiały do klienta w jak najkrótszym czasie. Technologia ICEYE umożliwia wykrywanie i śledzenie szczegółowych zmian, niezależnie od pory dnia oraz warunków pogodowych.

– ICEYE jest wiodącą na świecie firmą umożliwiającą stały monitoring Ziemi z wykorzystaniem danych satelitarnych – przekonuje Rafał Modrzewski, Prezes i współzałożyciel ICEYE – Jeśli potrzebujesz informacji na temat tego, co się dzieje w dowolnym miejscu na świecie, ICEYE powinien być Twoim wyborem.

Wyniesiony na orbitę satelita nowej generacji wyposażony jest w najnowszą, innowacyjną technologię obrazowania radarowego. Ulepszenia te obejmują dwukrotne zwiększenie rozdzielczości oraz możliwość jednoczesnego obrazowania i przesyłania danych na Ziemię w celu niemal natychmiastowego dostarczenia ich do klienta.

ICEYE dostarcza dane SAR do klientów na całym świecie w trzech trybach obrazowania: Spot, Strip i Scan. Każdy z nich posiada rozdzielczość zoptymalizowaną do obrazowania zarówno konkretnych obiektów w bardzo wysokiej rozdzielczości, jak i rozległych obszarów, o rozmiarach nawet kilkudziesięciu tysięcy kilometrów kwadratowych. Wlipcu, ICEYE planuje ogłosić kolejne osiągnięcia w dziedzinie obrazowania z wykorzystaniem satelitów radarowych, a kolejne starty zaplanowane są jeszcze w tym roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Puls Kosmosu od 2015 roku informuje o aktualnościach ze świata astronomii, kosmologii i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Krótko, rzeczowo i bez sensacji.

Autor: Radek Kosarzycki

ARCHIWUM

KONTAKT

pulskosmosu[at]gmail.com